GERMAN INNOVATION AWARD 2019 - Dr. Schutz ESD Floor System je vítězem v kategorii "Materiály & Povrchy"! 

DrSchutz_GIA_Pop_up_2019_DE

Dr. Schutz ESD Floor System je vítězem German Innovation Award 2019! V květnu 2019 byl inovativní systém sanace a renovace vodivých podlahovin - Dr. Schutz ESD Floor Systém - vyhlášen vítězem v kategorii "Materiály & Povrchy". 

Po loňském vítězství renovačních systémů pro povrchy podlahovin - Dr. Schutz Floor Remake System - je to již druhé významné ocenění za inovativní počin, pod kterým je podepsáno vývojové oddělení Dr. Schutz Group. "Tímto oceněním byla odměněna dlouholetá práce celého našeho týmu. Je to důkazem toho, jak důležité inovace jsou a že práce, kterou děláme, jde tím správným směrem. Témata udržení hodnoty materiálů a zachování zdrojů sledujeme dlouhodobě a nyní jsme dostali potvrzení, že jdeme absolutně s trendem nynější doby" prohlásil při přebírání ceny Dr. Lothar Schutz, majitel a jednatel skupiny Dr. Schutz Group.

ESD Floor System je technika pro následnou sanaci elektrostaticky vodivých podlahovin, díky které nemusí být stávající podlahy strženy. Poškozené nebo již nedostatečně vodivé podlahy mohou být ve velmi krátké době opraveny, tím se zkracuje na minimum výpadek provozu a významně se prodlužuje životnost stávajících podlahovin. Systém se skládá z barevných a transparentních PU-laků a funguje ve třech krocích: 1) Podlaha se hloubkově základně vyčistí a provede se mikrobroušení povrchu. 2) Na připravený povrch se aplikují základní vodivé laky, které jsou buď barevné nebo transparentní. 3) jako finální nátěr se aplikuje ESD Topcoat nebo ESD Medicoat pro dlouhodobou ochranu a udržení vodivých vlastností.

Především ve velmi citlivých průmyslových odvětvích je důležité, aby celý vodivý systém u podlahovin velmi dobře fungoval a splňoval všechny požadavky norem. Průmyslové podlahy vykazují po aplikaci ESD Floor Systému opět optimální vodivé vlastnosti, jsou optimálně chráněny před skvrnami, mechanickým otěrem a významně se usnadní jejich denní čištění.  

German Innovation Award 2019 oceňuje inovace, které jsou následně prokazatelně využitelné v praxi. Ocenění nedostanou pouhé novinky, ale jen takové produkty, které následně generují pro uživatele přidanou hodnotu.

zpět na začátek